NARODOWE CZYTANIE - FOTORELACJA

W piątek 6 września 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernichowie po raz pierwszy odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Kancelarię Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
W tegorocznej edycji wybrano dramat Juliusz Słowackiego pt. „Kordian”. W liście Prezydent pisze „Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. (…). Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności”.

Wśród czytających osób znaleźli się przedstawiciele władz gminy: Wójt Gminy Czernichów Łukasz Harat, sekretarz gminy Maciej Krakowiński, skarbnik gminy Barbara Ferens ; radni gminy: Urszula Pudełko, Małgorzata Waluś , sołtys Czernichowa Wiesław Kliś, dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Bogusława Białka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernichowie Jolanta Raczek oraz uczniowie szkoły podstawowej z wychowawcą, jak również czytelnicy i sympatycy biblioteki oraz bibliotekarze.

Dziękujemy bardzo za włączenie się w to wyjątkowe wydarzenie, a przede wszystkim za przepiękną interpretację wybranych fragmentów utworu. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat udziału w „Narodowym Czytaniu” wraz z pamiątkową pieczęcią tegorocznej odsłony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.